logo

U požáru stavení v Dyníně zasahovalo 5 hasičských jednotek

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 12. března krátce po střídání směn byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen požár stavení v Dyníně, části obce Lhota – Lhotský Dvůr.

Podle oznamovatele na tísňovou linku byl zasažen hospodářský objekt dříve používaný jako váha. Nebyl přesně určený rozsah požáru, proto operační důstojníci na místo v 7:17 hodin vyslali cisterny a dopravní automobily pěti jednotek – profesionální hasiče ze stanice České Budějovice a jednotky SDH obcí Neplachov, Dolní Bukovsko, Dynín a Ševětín.

Průzkum ukázal, že požár zasáhnul zděný, neobydlený a ani jinak nevyužívaný objekt. Uvnitř nebyla žádná osoba. Rozsah požáru byl odhadnut na 11 x 10 metrů. Hořely jak obvodové zdi, požár se rozšířil i do střechy. Hasiči ihned zahájili hasební práce. Okolo deváté hodiny pak velitel zásahu postupně odesílal zasahující hasiče zpět na základny.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 50 000,-, stejnou výši má i hodnota uchráněného majetku. Ve spolupráci s Policií ČR pracujeme se dvěma možnými verzemi vzniku požáru: úmyslné zapálení nebo nedbalost.

Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje