logo

U vážné nehody na pražské magistrále pomáhaly hlídky Policie ČR, pomocí AED pomohly při záchraně života

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před půl druhou v noci se stala na ulici 5. května v Praze 4 vážná dopravní nehoda, ke které bylo vysláno několik policejních hlídek.

Mezi prvními byli na místě policisté z pohotovostní motorizované jednotky, hlídka psovodů a policisté z pražské cizinecké policie, kteří dorazili během čtyř minut. Policisté museli nejprve zaklíněného muže dostat ven z vozu, aby mu mohli začít poskytovat první pomoc. Jelikož byl muž v bezvědomí a nedýchal, tak k jeho záchraně použili defibrilátor a postupovali podle jeho instrukcí. Zraněnému několik minut ve spolupráci s hasiči masírovali srdce a za pomoci ambuvaku zajistili umělé dýchání. Při resuscitaci se muže podařilo přivést zpátky k životu a následně si ho do své péče převzali záchranáři.

Ve vozidle cestovaly při dopravní nehodě dvě osoby, které se zranily a následně si je převzali do své péče pražští záchranáři. Muž, který vozidlo řídil, se ještě na místě podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, kdy oba výsledky byly negativní.

Proč k dopravní nehodě došlo, budou nyní vyšetřovat kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

Poznámka redakce: Video bylo v ohledu na pozůstalé z článku staženo. Zachráněný muž totiž bohužel i přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřel.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR