logo

U zásahu v Ostravě se objevilo policejní vozidlo Porsche Cayenne, jedná se o takzvanou „zabavenku“

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejednoho z našich čtenářů zaujalo Porsche Cayenne, které se objevilo u policejního zákroku proti zabarikádovanému muži v Ostravě.

Na místo vyrazili policisté i strážníci, mimo jiné se jednalo o policisty z ostravské OHS, z obvodního oddělení, SPJ MSK, či z krajské Zásahové jednotky. Na místě se objevilo také vozidlo Porsche Cayenne s modrým majáčkem na střeše.

Tento vůz byl do služeb Policie ČR předán Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

„ÚZSVM byl v roce 2012 pověřen správou nad luxusním vozidlem Porsche Cayenne Diesel 9PA, které bylo zajištěno v souvislosti s nezákonným snížením daňové povinnosti. ÚZSVM prováděl pravidelnou údržbu vozidla. Poté, co vůz na základě rozsudku Vrchního soudu v Olomouci připadl státu, jej ÚZSVM v souladu se zákonem převedl Policii ČR,“ uvádí se na stránkách úřadu.

Porsche Cayenne se tak staví například po bok pražského Superbu, který slouží kriminalistům z Prahy I., či luxusního BMW, které bylo převedeno policistům z Oddělení služební hipologie a kynologie v Praze. Vozidlo BMW slouží jako tažný vůz pro přívěs s koňmi. Ve všech případech se jedná o takzvané „zabavenky“, které byly zajištěny pachatelům protiprávní činnosti, a které následně propadly státu.

Samotná Policie ČR se k vozidlům svých speciálních útvarů nevyjadřuje, a to z taktických důvodů.

MrK, Týdeník Policie