logo

Ujíždějící automobil vypátrala posádka policejního vrtulníku uprostřed pole, policisté pak svým kolegům „nasvítili“ prchajícího řidiče

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídce Dálničního oddělení Pravy (Královéhradecký kraj) ujížděl ve čtvrtek večer řidič Mercedesu. Toho si policisté všimli kvůli jeho agresivní a rychlé jízdě.

Prakticky okamžitě začalo pronásledování, do kterého se postupně zapojilo několik policejních hlídek. Po sjetí z dálnice pokračoval řidič po místních komunikacích, kdy dojel až na Nymbursko.

Poblíž obce Rašovice sjel do pole s cílem ztratit se policistům z dohledu. Tou dobou už se ale k místu blížil policejní vrtulník s termovizí. Ve stejnou dobu po okolí pátralo po vozidle hned několik hlídek ze Středočeského i Královéhradeckého kraje.

Posádka vrtulníku LS Policie ČR vypátrala vozidlo, které řidič odstavil na poli, ponechal ho nastarované a z místa utekl. Posádka policejního vrtulníku záhy vypátrala i prchajícího řidiče. Toho pak zadržela hlídka OO PČR Městec Králové.

Následně se ukázalo, že je muž hledaným pro nenastoupení do výkonu trestu, dále že má pozitivní orientační test na přítomnost OPL (metamfetamin), a že usedl za volant vozu i přes vyslovený zákaz řízení.

Ve vozidle pak kriminalisté nalezli větší množství krabic s neznámým obsahem. Co přesně muž v autě převážel se policisté dozví až při zevrubném ohledání vozidla, které proběhne v průběhu pátku.

Muž byl převezen do nemocnice na odběr krve. Policisté se celou věcí i nadále zabývají.

por. Bc. Petra Potočná, Policie ČR