logo

Ujíždějící motorkář vybržďoval pražské policisty, honička skončila nehodou na čerpací stanici

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V ulici Pod Táborem v Praze si v noci na středu všimla hlídka OHS Praha IV. motocyklu s rakouskými registračními značkami, na kterém jel řidič se spolujezdkyní. Policisté se rozhodli stroj zastavit a řidiče podrobit silniční kontrole.

Řidič motocyklu však nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět Českobrodskou ulicí. V průběhu honičky projel ujíždějící řidič několik křižovatek na červenou. Policisty navíc vybržďoval, kdy vždy prudce zabrzdil a poté se zase rychle rozjel.

Motorkář dojel až za Dolní Počernice, kde sjel na čerpací stanici. Na parkovišti u čerpací stanice však nezvládl řízení a havaroval.

Do Českobrodské ulice se mezitím sjely další hlídky OHS Praha IV. a Místního oddělení. Přivolána byla posádka RZP ZZS HMP. Řidič motocyklu se odmítl podrobit testům na alkohol a drogy. Policisté zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení.

Jasné v danou chvíli nebylo ani to, zda není motorka kupříkladu kradená. Policisté se nyní snaží zjistit majitele stroje.

Záchranáři si řidiče motocyklu převzali do své péče a za policejního doprovodu ho převezli k vyšetření do nemocnice. Spolujezdkyně z motocyklu neutrpěla žádná zranění a byla ponechána na místě.

Celou věcí se teď navíc zabývají také policisté z Oddělení dopravních nehod, kteří vyšetřují havárii motocyklu.

MrK, Týdeník Policie