logo

Ujíždějící řidič se po honičce na Chrudimsku schovával v řece

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí ve večerních hodinách (22:46) při hlídkové činnosti si kolegové z Třemošnice všimli v obci Ronov nad Doubravou osobního vozidla Citroën, které před nimi náhle a dosti zbrkle změnilo směr jízdy. V tu chvíli kolegové na nic nečekali, zapnuli výstražné modré světlo s červeným nápisem stop doplněné i zvukovým signálem a dané vozidlo chtěli zastavit a zkontrolovat. Bohužel netušili, že narazili na řidiče, který toto nechtěl vůbec respektovat.

Začala honička, při které ujíždějící řidič vyjel několikrát mimo vozovku a dvakrát přejel „stopku“ jako by to byla hlavní silnice. Honička skončila zhruba po 5 kilometrech v obci Žleby. Zde ujíždějící řidič nezvládl odbočovací manévr a sjel přes travnatou plochu do jiné ulice. Toto však pro kolegy bylo již nebezpečné a než se jim podařilo do stejné ulice odbočit, byl již řidič z dohledu.

Tím to pro kolegy však neskončilo. Dále pátrali, až narazili na muže, který jim sdělil, kde ujíždějící vozidlo spatřil. O kus dál vozidlo stálo, bohužel bez řidiče. Kolegové začali dál pátrat, tentokrát po svých. Nakonec zhruba po 20 minutách dotyčného nalezli ukrytého v řece Doubravě. Ani zde nechtěl útěkář spolupracovat a tak si pro něj museli dojít až do řeky. Následně dvacetiletý mladík skončil v poutech. Kolegům se přiznal k užití pervitinu a k tomu, že ani nevlastní řidičský průkaz. Další jeho cesta vedla do nemocnice v Čáslavi, kde se dobrovolně podrobil odběru krve a kde byl také ošetřen z důvodu jeho podchlazení.

V současné době na případu kolegové stále pracují. Není vyloučeno, že mladík bude podezřelý i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Jiří Tesař, Policie ČR