logo

Ujíždějící řidič ve Felicii naboural při honičce v Plzni dvě policejní auta

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z Městského ředitelství policie Plzeň se v současné době zabývají případem násilí proti úřední osobě. Tohoto jednání se měl dopustit 38letý muž z Horní Břízy, když dne 28. ledna 2017 v ulici Nepomucká jako řidič osobního vozidla Škoda Felicia nerespektoval zvukové a světelné znamení k zastavení svého vozidla dávaného ze strany služebního vozidla Policie České republiky.

Hlídka tyto pokyny dala řidiči na základě zjištění, že je jeho vozidlo v přední části poškozené a pod vozidlem se nachází přední nárazník. Poté, co řidič nereagoval na výzvy k zastavení, začal s vozidlem ujíždět. Do pronásledování vozidla se přidaly další hlídky policie. Muž svojí riskantní jízdou bezprostředně ohrožoval jak ostatní účastníky v silničním provozu, tak i samotné policisty, přičemž úmyslně narazil do dvou služebních vozidel.

Policisté muže následně dojeli v ulici Mikulášské náměstí, kdy řidič vjel do protisměru jednosměrné ulice, kde vozidlo odstavil a začal z místa utíkat. Policisté ho však v prostoru křižovatky ulic Jablonského a Sladkovského dostihli a na místě zadrželi. Poté ho podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 1 promile a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amphetamin.

Muž byl umístěn do vazby. Kriminalisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, výtržnictví a poškození cizí věci. Muži za výše uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

por. Ing. Jan Koželuh, PČR