logo

Ujíždějící zdrogovaný muž se zákazem řízení se převrátil s kradeným autem na střechu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před 15. hodinou zaznamenali policisté v Modřanské ulici výskyt podezřelého vozidla Škoda Fabia. Následným prověřením v policejní databázi zjistili, že vozidlo prochází jako odcizené.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem se hlídky pražské policie rozhodly vozidlo zastavit. Řidič škodovky však na výzvy k zastavení ani zvukové a světelné výstražné zařízení nereagoval a začal policistům ujíždět.

Policejní hlídky vozidlo pronásledovaly po Komořanské, přes Most Závodu Míru ve směru ke Strakonické. V ulici Generála Mejstříka nezvládl řidič řízení vozu a havaroval, přičemž vozidlo skončilo na střeše. Při havárii utrpěl řidič zranění, se kterým byl v policejním doprovodu převezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

V důsledku havárie došlo k dopravním komplikacím v celé dotčené oblasti. Na místo vzhledem k souvislostem vyrazili nejen dopravní policisté, ale i kriminalisté. Ti budou nyní okolnosti celé události prověřovat.

Zcela zásadní pro další vyšetřování tak bude výpověď hlavního aktéra, 40letého řidiče havarovaného vozu. Ten má podle prvotních informací platný zákaz řízení a pozitivní orientační test na drogy.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR