logo

Ujíždějícího řidiče na Šumpersku zastavila až nehoda, v autě vezl varnu pervitinu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Klasická silniční kontrola se změnila v pronásledování ujíždějícího vozidla a následné zadržení tří osob.

Ve čtvrtek 21. září prováděli policisté v obci Velké Losiny dohled nad silničním provozem. Řidič s vozem zn. Ford Focus však na pokyn policistů nereagoval a začal ujíždět. Bezohlednou jízdou projel obcí a pokračoval po lesní cestě směrem Rejchartice – Prameny dál. V místě zvaném Samota se snažil předjet vozidlo, najel mimo silnici a havaroval.

Jakmile se vozidlo zastavilo, snažil se 31letý řidič ze Zábřehu i jeho dva spolucestující, 30letá žena z Libiny a 31letý muž ze Šumperku, zmizet. To se jim však nepodařilo. Při ztotožnění řidiče a prohlídce vozidla bylo policistům jasné, proč se snažili policejní kontrole vyhnout. Jedenatřicetiletý řidič neměl za volantem co pohledávat, protože již pozbyl řidičské oprávnění. Ve vozidle pak posádka převážela kompletní varnu, pervitin a finanční hotovost.

Třicetileté ženě policisté sdělili obvinění ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Druhý spolucestující, 31letý muž, je dále poté, co spolupracoval a vydal další varnu, chemikálie a konopí, prověřován pro další drogovou trestnou činnost. Jedenatřicetiletý řidič, který je stíhán vazebně, si vyslechl obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

por. Ing. Tereza Neubauerová, PČR