logo

Ujíždějícího řidiče z Ostravy obvinili policisté z několika trestných činů a hledají všechny, které mohl muž svou jízdou ohrozit

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 33letého muže pro trestné činy krádež, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě.

Muže zadrželi policisté dne 28. 1. 2019 před 21.30 hodin poté, co se snažil ujet ulicemi Ostravy. Řidič nerespektoval pravidla silničního provozu, ujížděl tzv. na červenou, po chodníku atd. (o události jsme již detailně informovali dne 29. 1. 2019, policisté v průběhu zákroku užili také donucovacího prostředku – střelné zbraně). Poté co automobil zn. Honda narazil do sloupku dopravního značení, se řidič i spolujezdec ještě pokusili o útěk. Oba byli zadrženi.

Následně bylo zjištěno, že řidič je evidován v celostátním systému pátrání (je podezřelý z majetkové trestné činnosti na Pardubicku) a v celostátním systému pátrání figuroval i předmětný osobní automobil, který měl muž neoprávněně užít. Muž je podezřelý, že se auta zmocnil dne 26. 1. 2019 v obci Jeseník (a zmocnit se měl i dalších věcí poškozeného) a neoprávněně jej měl užívat. Orientační zkouška k přítomnosti drog byla u řidiče pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Muž byl v minulosti opakovaně odsouzen (víc jak v deseti případech), aktuálně mu soud zakázal řízení motorových vozidel do roku 2020 a uložil mu podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou do března roku 2020. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, soud muže do vazby vzal.

Žádáme svědky, kteří mohli být jízdou řidiče omezeni či ohroženi, zejména pravděpodobně ženu, která dne 28. 1. 2019 krátce po 21 hodině stála v prostoru zastávky MHD „Sídliště Fifejdy“ na Novinářské ulici v Ostravě a byla pravděpodobně jízdou ohrožena, aby nás kontaktovala na lince 158. Za pomoc děkujeme.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR