logo

Ujíždění zdrogovaného muže se zákazem řízení v kradeném voze ukončil policejní zátaras

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 4. října 2017 si policisté hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu všimli vozidla, které jelo kolem jedenácté dopoledne po Černokostelecké ulici v Praze 10.

Provedenou lustrací v evidencích zjistili, že vozidlo prochází v databázi jako odcizené, proto se ho rozhodli zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten, když uviděl ve zpětném zrcátku hlídku, sešlápl plynový pedál a snažil se ujet. To se mu však nepodařilo.

Hlídka, která jej pronásledovala, se prostřednictvím radiové stanice kontaktovala na další hlídky, které dle instrukcí zastavily na uvedené ulici provoz. Díky tomu ujíždějící řidič nemohl dál pokračovat v jízdě a byl nucen zastavit. Policisté ho tak díky tomuto rychle vytvořenému zátarasu dojeli, služebním vozidlem zatarasili a za pomoci donucovacích prostředků zadrželi.

Policisté záhy zjistili důvod, proč muž ujížděl, má totiž do dubna 2018 platný zákaz řízení. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi byla negativní, nicméně test na drogy byl pozitivní na metamfetamin.

Zadržený muž skončil na policejním oddělení a v současné době je stíhaný za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní. V případě odsouzení mu za tyto trestné činy hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Jednačtyřicetiletý muž bude muset také vysvětlit, jak se k odcizenému vozidlu dostal.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR