logo

URNa zadržela po honičce muže, a to v rámci realizace Generálního ředitelství cel

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Generální ředitelství cel v těchto dnech spustilo realizaci trestního spisu, týkajícího se tabákových výrobků. Do realizace byl zapojen také Útvar rychlého nasazení Policie České republiky.

Muž, který měl být zadržen, však nedbal výzev k zastavení a začal ujíždět. Ve vozidle s německou registrační značkou dojel až na Kladensko, kde mu už ale byl v patách, kromě policistů z Útvaru rychlého nasazení, také vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Muž zastavil na náměstí ve Smečně, poté vystoupil z vozu a dal se na útěk. Po celou dobu ho sledovala posádka policejního vrtulníku, která k němu navedla policisty z Útvaru rychlého nasazení. Ti následně také muže zpacifikovali a omezili na osobní svobodě.

Na místo se následně sjeli příslušníci Celní správy, kteří si převzali zadrženého muže, a kteří provedli prohlídku vozu. V tom bylo nalezeno velké množství cigaret. Ty byly nejen různě ve vozidle, ale především ve zhruba 13 krabicích. Protože realizace případu stále probíhá, nemohly být zveřejněny další podrobnosti.

Uveřejnění podrobností zváží Celní správa v následujících dnech a týdnech, vše v ohledu na situaci, která nastane.

MrK, Týdeník Policie