logo

Usmrcení chodce v Poteči putuje k soudu, řidič nákladního vozu měl jet v obci rychle

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vyšetřovatel kriminální policie ukončil vyšetřování případu sraženého chodce, k němuž došlo 5. ledna letošního roku krátce před šestou hodinou ráno v Poteči u Valašských Klobouk a podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby proti obviněnému dvaačtyřicetiletému muži z Uherského Brodu, který řídil nákladní vozidlo značky Mercedes, nedodržel maximální rychlost povolenou pro jízdu v obci a chodce srazil. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden rok až šest let odnětí svobody.

Vyšetřování prokázalo, že šedesátiletý muž šel před tragickou nehodou po pravém okraji vozovky čelem k projíždějícímu nákladnímu vozidlu, čili v souladu se zákonem o provozu na pozemních komunikacích. Lékařské vyšetření prokázalo, že nebyl pod vlivem žádné návykové látky.

Oproti tomu řidič nákladního vozidla jel v obci rychlostí 75 km/h, navíc v noční tmě, chodce jdoucího po krajnici si nevšiml a srazil ho. Nepřizpůsobil tedy svou rychlost ani jízdě v obci, ani povětrnostním podmínkám a nezareagoval včas na chodce, kterého mohl v obci očekávat. Chodec utrpěl v důsledku jednání řidiče závažná zranění neslučitelná se životem.

nprap. Monika Kozumplíková, Policie ČR