logo

Úspěch kladenské policejní psovodky na Mistrovství České republiky ZVV3

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několikrát jsme informovali o úspěších služebních psovodů, když se jim podařilo vypátrat a zadržet pachatele, nebo najít pohřešovanou, či hledanou osobu, nebo odcizené věci.

Za všemi jejich zdary jsou nekonečné hodiny práce a lásky ke svému povolání, respektive k jejich čtyřnohým pomocníkům. Policisté služební kynologie věnují svůj veškerý čas výcviku a to se ukazuje i na různých soutěžích.

Během uplynulého víkendu si nprap. Ing. Jitka Jozová, koordinátorka skupiny základních kynologických činností Kladno, připsala další „kladné body“. Se svým čtyřnohým parťákem Morganem se zúčastnila v sobotu 23. a v neděli 24. září 2017 Mistrovství České republiky ZVV3, které pořádal Český kynologický svaz v obci Nýřany na Plzeňsku. Jde o závod, na který je nutné se předem kvalifikovat z výběrové soutěže a soutěžící musí splnit tři disciplíny podle nejvyšší zkoušky národního zkušebního řádu (stopu, poslušnost a obranu). Z 11. místa výběru se na letošní Mistrovství kvalifikovala výše uvedená policistka z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, která již v loňském roce bodovala na Mistrovství služebních psů v Mělníku, kde získali spolu s Morganem titul nejlepšího stopaře.

Letos opět nezklamala a ve velmi náročném klání vybojovala tato dvojice 2. místo s 99 body (ze 100 možných) a titul „Nejlepší stopař Mistrovství“.

Jitce i Morganovi gratulujeme a přejeme do budoucna mnoho dalších úspěchů.

nprap. Michaela Nováková, PČR