logo

Úspěch „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc na úseku drogové problematiky

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V průběhu tohoto týdne, na základě dlouhodobě rozpracované operativní činnosti, realizovali kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc, oddělení obecné kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování, další případy na úseku drogové problematiky. Realizace proběhla v obcích na Olomoucku.

V této souvislosti bylo zahájeno trestní stíhání 35letého muže z Olomoucka, jakožto obviněného z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Obviněný měl v místě svého bydliště tzv. in-door cestou vypěstovat několik rostlin konopí setého a dále je distribuovat.

Ve druhém z případů jsou prověřováni dva muži ve věku 35 a 48let, rovněž z Olomoucka. V této věci byly rovněž zahájeny úkony pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na pět. V dané věci probíhá prověřování a zatím nebyla obviněna žádná konkrétní osoba. Oba jsou prověřování pro podezření z neoprávněné výroby rostlinné hmoty konopí setého.

V rámci obou realizací byly zajištěny věci, související s nelegální výrobou drog a také několik gramů sušené hmoty. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Trestní stíhání obviněného 35letého muže je vedeno na svobodě, v případě dvou mužů ve věku 35 a 48let probíhá prověřování.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR