logo

Ústecká primátorka ocenila psovodku městské policie

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 4.-6.5.2018 v obci Lučkovice proběhlo 17. mistrovství republiky služebních psů Tart dle zkoušky OPT3. Za Městskou policii Ústí nad Labem se tohoto mistrovství zúčastnila psovodka Petra Adamcová se psem Maxem , která zde dosáhla pro ústeckou městskou policii historického úspěchu, kdy se svým psem skončila na 3.místě.

Pro městskou policii je práce kynologické služby velmi důležitá, protože služební pes se stal nedílnou součástí každodenní práce strážníků, při jejich nelehké službě. Strážníci používají psů při rizikových sportovních utkáních, při práci v nepřístupných terénech a při obchůzkách v zahrádkářských koloniích. Ne nadarmo se říká, že pes při zákroku zastane práci dvou až tří policistů, což se již našim strážníkům mnohokrát potvrdilo.

Pochopit mentalitu zvířete není vůbec jednoduchou záležitostí a poznatky o jejich chování naši psovodi využívají poměrně často, hlavně při odchytu toulavých nebo zaběhnutých psů. I z těchto důvodů věnujeme přípravě psů na jejich povolání zvláštní pozornost a snažíme se jim vytvořit ty nejlepší podmínky.

Maxe a jeho psovodku Petru Adamcovou přijala primátorka Věra Nechybová. „Gratuluji vám k historickému úspěchu, ještě nikdy se naší městské policii nic podobného nepovedlo. A děkuji vám za práci, kterou s Maxem odvádíte,“ uvedla primátorka Věra Nechybová. Koncem dubna předala primátorka města strážníkům z kynologické služby nové vozidlo, které slouží těmto strážníkům k odchytu jak toulavých psů, tak i poraněných zvířat, žijících ve volné přírodě. V současné době uvolnilo vedení města finanční prostředky na nové oplocení psince a na nové kotce pro služební psy.

Jan Novotný, MP ÚnL