logo

Ústečtí celníci zabavili více než tisíc padělků

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nezdaněné cigarety, dětské stavebnice, sportovní obuv, pánské ochrany a další podezřelé zboží označené ochrannými známkami zajistili ústečtí celníci v uplynulých dnech ve svém regionu.

S blížícími se vánočními svátky zaměřili celníci kontrolní činnost na nabídku a prodej výrobků porušujících práva duševního vlastnictví a ochranu spotřebitele.

Na severu Čech kontrolovali nejen stánky na příhraničních tržnicích, ale i obchody v obcích a ve městech. Kontroloři odhalili 1 258 falzifikátů v hodnotě dosahující téměř 1,5 milionu korun, vyčísleno v ceně originálních výrobků. Mezi zajištěným zbožím převažovala obuv (862 párů), sluchátka (158 kusů), stavebnice (128 kusů), pánské ochrany a parfémy po 45 kusech. Veškeré podezřelé zboží celníci po dohodě s majiteli dotčených značek zajistili a uskladnili ve svých skladech.

Při kontrole litvínovské prodejny potravin označil služební pes Indy vycvičený na vyhledávání tabáku a tabákových výrobků balení s krabicovými mléky. Celníci v krabicích objevili místo bílého nápoje nezdaněné cigarety různých značek. Přesněji 69 krabiček bez platných tabákových nálepek.

Celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále, nicméně spotřebitelé by měli být při svých nákupech obezřetní. Neoriginální zboží bývá zpravidla levnější, ale často i nekvalitní.

por. Jiří Nejedlý. DiS., Celní správa