logo

Ústečtí celníci zadrželi na dálnici D8 dva opilé řidiče

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během týdne odhalily hlídky ústeckých celníků na dálniční komunikaci D8 mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem hned dva řidiče, kteří před jízdou požili alkohol.

Dvoučlenná hlídka výkonového zpoplatnění si ve středu večer povšimla neoznačeného vozidla značky Škoda Felicie stříbrné barvy, ostaveného na 55. kilometru dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem. Kolem vozidla kroužil starší muž, který na sebe upozornil i tím, že neměl na sobě reflexní vestu. Řidič, kterému prý došel benzín, si po výzvě celníků reflexní vestu oblékl, přičemž jeho chování a koordinace pohybů jednoznačně vykazovaly znaky požití alkoholu. Přivolaná hlídka Policie ČR provedla orientační dechovou zkoušku, která potvrdila přítomnost cca čtyř promile alkoholu v krvi.

Jen o pár dnů dříve (v neděli ve 3:35 hod) spatřila kontrolní hlídka celníků při jízdě po dálnici D8 na 71. kilometru, před nedalekým exitem Ústí nad Labem – Předlice, neosvětlené vozidlo značky Ford Fiesta tmavé barvy odstavené u svodidel. Vozidlo s proraženými pneumatikami a pomačkanými plechy karoserie bylo zjevně po nehodě. Ve voze se nacházel muž kolem 30 let. Když celníci otevřeli dveře, ucítili silný alkoholový odér. Opilec bez viditelných známek zranění za volantem spal. Celníci přivolali policejní hlídku, která si řidiče na místě převzala. Do jejího příjezdu zajistili celníci místo nehody pomocí výstražného osvětlení a usměrňovali dopravu.

Díky rozhodnému jednání zabránili pracovníci celní správy možnému ohrožení životů ostatních cestujících jedoucích po této frekventované dopravní tepně.

por. Jiří Nejedlý, DiS., Celní správa