logo

Ústečtí celníci zajistili 11 nelegálních hracích automatů

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celkem 11 hracích přístrojů v hodnotě bezmála jeden milion korun zajistili celníci v ústecké metropoli.

V minulých dnech celníci zkontrolovali po předchozím monitoringu dvě vybrané provozovny provozující hazard v Ústí nad Labem.

Během kontroly v provozovně na Mírovém náměstí celníci objevili v herním prostoru mezi 14 herními automaty čtyři nepovolené hrací přístroje technické hry. Celníci tyto přístroje v hodnotě 360 000 korun zadrželi.

V ústecké městské části Krásné Březno celníci odhalili v jednom baru provoz hazardní hry, ke které nebylo uděleno povolení. Zadrženo bylo sedm výherních hracích přístrojů v celkové hodnotě 630 000 korun.

Provozovatel se snažil maskovat svou nelegální činnost tím, že na výherní hrací přístroje umístil cedulku s nápisem „AUTOMAT NA PRODEJ – TENTO AUTOMAT NENÍ VÝHERNÍ“.

Oba případy budou dále řešeny ve správním řízení. Za nepovolená technická zařízení a nepovolené provozování hazardní hry hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí zadržených přístrojů.

Celní správa vykonává dozorovou činnost nad dodržováním zákona o hazardních hrách od 1. ledna tohoto roku a efektivní potírání nelegálního hazardu patří v současnosti k jejím hlavním prioritám.

por. Jiří Nejedlý, DiS., Celní správa