logo

Ústečtí celníci zajistili při silniční kontrole více než kilogram kokainu za 3 miliony korun

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

​Bezmála 1,2 kilogramů kokainu objevila v uplynulých dnech hlídka mobilního dohledu ústeckých celníků při silniční kontrole.

V rámci kontrolní akce NORD zaměřené na přepravu tabákových výrobků a pátraní po zboží uniklém celnímu dohledu kontrolovali ústečtí celníci v příhraničí projíždějící vozidla. Kolem 16. hodiny si hlídka vytipovala ke kontrole v katastru ústecké čtvrti Předlice stříbrnou Hondu s českou registrační značkou. Řidič na obvyklou otázku, zda veze nějaké zboží, reagoval slovy, že nic neveze.

Vzhledem k jeho rozpačitému chování a nervozitě přistoupili celníci k důkladnější prohlídce. V zavazadlovém prostoru objevili batoh, ve kterém se nacházel v bílém ručníku balíček oblepený černou folií. Celníci z balíčku o hmotnosti 1 187,7 gramů odebrali vzorek bílého prášku. Provedená zkouška narkotestem prokázala přítomnost kokainu. Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu mohla dosahovat výše kolem tří milionů korun.

Jelikož se řidič pokusil o útěch byl omezen na svobodě přiložením pout. Celníci pro důvodné podezření ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy přivolali Policii ČR, která si zadrženého jednačtyřicetiletého cizince včetně odhalené zásilky kokainu na místě převzala.

por. Jiří Nejedlý , Celní správa