logo

Útočník v ostravské tramvaji rozbil cestujícímu o hlavu skleněnou láhev, zahnala ho až žena s legálně drženou zbraní

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté pátrají po podezřelém, který napadl cestující v tramvaji linky číslo osm. Ke skutku došlo dne 9. 12. 2017 krátce po 20.30 hodině (detailně od 20.35 hodin do 20.40 hodin) v Ostravě-Mariánských Horách na ulici 28. října (během jízdy do centra města, mezi zastávkami krajský úřad a Karolina).

Zatím nezjištěný podezřelý fyzicky napadl 25letou ženu a 34letého muže. Poškozeného měl neznámý nejprve udeřit hlavou, násilí eskalovalo úderem pěstí do obličeje, v důsledku úderu oběť upadla na zem. Nato muž zaútočil i na ženu, kterou měl udeřit rukou. Agrese pokračovala i vůči ležícímu muži, kdy podezřelý poškozeného udeřil lahví do hlavy takovou razancí, že se lahev rozbila a kopl do hlavy ležícího poškozeného…

Dalšímu ataku zamezila 27letá cestující, která se útočícímu muži postavila, ozbrojena legálně drženou střelnou zbraní a muže vyzvala, aby upustil od svého jednání. Až poté útočící muž svého jednání zanechal a usedl zpět na sedadlo.

Podezřelý muž vystoupil na zastávce Karolina a místo opustil. Obě oběti byly ošetřeny lékařem, doba způsobeného zranění není dosud specifikována.

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu (po zjištění nových skutečností může dojít ke změně právní kvalifikace věci). Pátráme po muži na záznamu. Jakékoli informace k osobě přijmeme na lince 158. Za pomoc veřejnosti děkujeme. Pachateli skutku hrozí aktuálně trest odnětí svobody až na tři léta.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR