logo

V areálu Pohotovostní motorizované jednotky v Praze proběhl Dětský den

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stalo se již tradicí, že se Dětský den, pořádaný Sportovním klubem policie FC 158 Praha, koná každoročně v areálu pražské Pohotovostní motorizované jednotky. Ten tradičně navštěvují policisté se svými rodinami a ratolestmi. Nejinak tomu bylo i tuto sobotu.

Hasiči z Nového Vestce přijeli s obrněným transportérem a záchranáři z Trans Hospitalu PLUS dorazili se svou XXL Sanitkou, kterou mohou přepravovat osoby s váhou až do 600 kilogramů. Ukázky své činnosti divákům předvedli i policisté z Oddělení služební hipologie, psovodi z Oddělení služební kynologie a nechyběli zástupci partnerské organizace – autosalonu Škoda a mnoho dalších. Děti si mohly prohlédnout rovněž RC modely válečné techniky, stavební i zemědělské techniky, nebo si mohly zaskákat v nafukovacím hradu, který přivezli strážníci MP Praha.

V rámci ukázek se nejprve představily mažoretky, poté následovala ukázka psovodů pražské policie, kteří se služebním psem zadržovali ozbrojeného pachatele. Dále proběhla ukázka pražské Pohotovostní motorizované jednotky, jejíž policisté zadrželi „zdrogovaného útočníka“, který dřevěnou tyčí ohrožoval řidiče uzamčeného ve vozidle. „Pachatele“ policisté zpacifikovali s využitím donucovacích prostředků za vydatného skandování přihlížejících dětí. Policisté z PMJ samozřejmě nezapomněli ani na zraněného řidiče zdemolovaného vozu a poskytli mu první pomoc.

Auto posloužilo vzápětí i hasičům, kteří vůz rozstříhali v rámci ukázky vyproštění osob po dopravní nehodě.

Na své si přišel každý návštěvník dětského dne. Děti se povozily na koních pražské jízdní policie, rodiče si zase mohli vyzkoušet střelbu na létající terče. Organizátorům i sponzorům a partnerům celé akce patří velké díky za opětovně povedenou akci.

MrK, Týdeník Policie