logo

V Aši bylo slavnostně otevřeno nové sídlo Obvodního oddělení

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 10. května 2018 ve 14 hodin se za účasti pana policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, ředitele krajské policie pana plk. Petra Macháčka a místostarosty města Aš pana Ingr. Pavla Klepáčka slavnostně otevřelo nové Obvodní oddělení Policie České republiky v Aši.

„Role místních policistů je zde nezastupitelná i proto, že se jedná o příhraniční oblast s Německem. Kromě té běžné kriminality se totiž policisté v těchto lokalitách častěji setkávají s případy, kdy se pachatelé snaží ze zahraničí převážet kradená vozidla přes naše území. Případů, kdy se policistům podařilo takové protiprávní jednání odhalit, bylo jen za poslední dobu několik a já si práce našich kolegů vážím. Jsem proto velmi rád, že můžeme nejen karlovarským policistům, ale i občanům, dopřát důstojné zázemí. Velké poděkování ale rozhodně patří zástupcům karlovarské policie a města Aše, kteří mají na úspěšné realizaci projektu největší zásluhu,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

Nové sídlo obvodního oddělení se nachází v ulici Karlova 652/13. V této budově dříve sídlil Finanční úřad. V roce 2016 tuto budovu získalo Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje bezúplatným převodem a následně ji v roce 2017 zrekonstruovalo do stávající podoby.

„Nová budova je architektonicky mnohem lépe uzpůsobena potřebám výkonu služby. Je větší a prostornější s lepším vnitřním uspořádáním. Policisté zde mají velmi dobré podmínky a zázemí pro výkon služby. Pro občany Aše přestěhování do nových prostor přinese řadu pozitiv. Zejména prostory, ve kterých s nimi budou policisté jednat, jsou mnohem reprezentativnější a hezčí. V neposlední řadě i umístění nové budovy v centru Aše nepřinese občanům žádné komplikace jako by tomu bylo v případě přemístění sídla obvodního oddělení na periferii města,“ řekl o nové budově Krajský ředitel policie Karlovarského kraje plk. Petr Macháček.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR