logo

V blízkosti služebny zlínské městské policie někdo odložil krabici s malými koťaty

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotním odpoledni 28. července 2018 se vydala hlídka Městské policie Zlín z okrsku Kostelec – Štípa na kontrolu areálu zlínské zoologické zahrady.

Když se po necelé hodině strážníci vraceli k zaparkovanému vozu u tamní služebny, upoutala jejich pozornost odložená papírová krabice. Ta byla převázána motouzem a zevnitř se ozývalo slabé mňoukání. Nahlédnutím zjistili, že se zde nachází několik drobných koťat, kterých se tak nejspíš chtěl jejich „chovatel“ zbavit. Byl horký letní den a na boční straně krabice bylo jen několik malých otvorů, kterými dovnitř mohlo proudit jen velmi malé množství vzduchu.

Hlídka MP Zlín proto na místo přivolala kolegu z odchytové služby, který nebohá koťátka převezl do útulku pro zvířata v nouzi.

Tím však trampoty s koťaty nekončily. Když se po chvíli strážnice vracela ke služebnímu vozidlu, uslyšela opět slabé mňoukání. To tentokrát vycházelo z motorového prostoru služebního automobilu, kde po otevření kapoty skutečně nalezla další vyděšené kotě. Také to následně hlídka převezla za ostatními do bezpečného útočiště ve zlínském útulku.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín