logo

V čelákovické škole spadl sádrokartonový podhled, při zásahu byl zraněn hasič

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Základní škole v Čelákovicích spadl ve čtvrtek ráno, vlivem prasklého topení, sádrokartonový podhled v laboratoři. Celá událost se obešla bez zranění.

Na místo vyjela jednotka HZS SČK ze stanice Stará Boleslav, posílena o dobrovolné jednotky JSDH Brandýs nad Labem a JSDH Čelákovice, dále pak k místu zamířila hlídka OOP Čelákovice.

„Vzhledem k havárii budovy v prostorách gymnázia je z nařízení hasičů a policie dnes omezena výuka. Situace je pod kontrolou a dětem žádné nebezpečí nehrozí. Ve škole je vypnutý proud a školní kuchyně nevaří. Vzhledem k podmínkám ve škole si prosím vyzvedněte děti co nejdříve v jejich kmenových třídách,“ uvedlo vedení školy na webových stránkách.

V průběhu zásahu bohužel došlo k pádu části podhledu na jednoho ze zasahujících hasičů, konkrétně na člena JSDH Čelákovice. Do nemocnice ho přepravil přivolaný vrtulník LZS Kryštof 01.

K obdobné situaci došlo již v noci na čtvrtek ve skladovací hale v Radonicích. Tam došlo k praskunutí potrubí s vodou, přičemž byl podmáčen strop této haly.

Youtube Video
Podívat se na video

Následně došlo k pádu stropu o rozměrech cca 10 x 15 metrů. Na místo vyjela jednotka HZS SČK ze Staré Boleslavi, jednotky JSDH Brandýs nad Labem a JSDH Jenštejn, posíleny o profesionální jednotku HZS Praha ze stanice Satalice.

Událost se i zde obešla bez zranění. Vstup do části haly, kde došlo ke zřícení stropu, byl zakázán. Na místo byl povolán statik.

MrK, Týdeník Policie