logo

V Dobroníně na Jihlavsku shořel bývalý hostinec, na místě zasahovali hasiči z pěti jednotek

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli v 11,17 hod přijala operátorka tísňové linky 112 hlášení o požáru bývalého hostince na ulici Štocká v Dobroníně. Na místo události vyslal operační důstojník Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Polné a Jihlavě společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dobronína, Polné a Štoků.

Hustý dým valící se z hořícího převážně dřevotřískového objektu byl viditelný na desítky metrů. Jako první dojela na místo události jednotka profesionálních hasičů z Polné. V době příjezdu této jednotky se z budovy valil hustý dým a začaly šlehat plameny. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a objekt odpojili od přívodu elektrické energie.

Od prvopočátku hasiči také pracovali s informací, že uvnitř hořícího objektu může být muž, který zde velmi často přespával. Tato informace se naštěstí nepotvrdila.

Hasiči se kromě hašení objektu zaměřili také na ochranu okolí a před plameny chránili vzrostlé stromy v těsné blízkosti požářiště.

Ve 13:30 hod zásah na místě stále probíhal. Hasiči dohašovali ohniska hoření a rozebírali požárem zasažené konstrukce objektu.

Majetková škoda vzniklá požárem nebyla dosud vyčíslena.

Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje. Vyšetřovatel hasičů pracuje hned se třemi verzemi, jak k požáru mohlo dojít. Buď jej mohla způsobit technická závada na elektroinstalaci, nedbalost nebo také mohl někdo objekt úmyslně zapálit.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová, HZS Kraje Vysočina