logo

V Dolní Rovni se střetly dva nákladní vozy, oba řidiče museli vyprošťovat hasiči

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Dolní Rovni se v pondělí 25. března v podvečer střetly dva nákladní automobily. Událost byla na operační a informační středisko hasičů oznámena v 17.19 hodin.

Na místo byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Ze zcela zdemolovaných kabin nákladních automobilů museli hasiči vyprostit zaklíněné řidiče. Vyproštění bylo velmi náročné – vyprošťování z nákladních automobilů je mnohem složitější a komplikovanější než z osobních vozidel. Už jen fakt, že řidič je daleko výše posazen než v osobním autě. Těžké hydraulické vyprošťovací zařízení i další nářadí musí hasiči držet nad hlavou. Kabiny nákladních automobilů jsou z mnohem pevnějších a tužších konstrukcí. V nádržích vozidel je mnohem více paliva, v kabinách vozů mohou být i tlakové lahve (řidičům slouží k ohřívání jídel).

Během vyprošťování druhého řidiče z kabiny vozu na místo mezitím přilétl vrtulník Letecké záchranné služby. Z vozidel unikalo velké množství provozních náplní. Hasiči uniklé látky posypali sorpčním materiálem. Na místo byl přivolán i pracovník životního prostředí. S největší pravděpodobností se ale provozní náplně nedostaly dál než do odvodňovacího kanálu a ke znečištění životního prostředí nedojde. Hasičům se podařilo uniklé látky včas zastavit díky sorpčním hadům. Při nehodě došlo k poškození sloupu veřejného osvětlení.

Komunikace byla po dobu vyšetřování nehody a odstraňování následků uzavřena.

por. Bc. Vendula Horáková, HZS PAK