logo

V domě vyráběl recidivista pervitin, na zahradě pěstoval marihuanu

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vyškovští kriminalisté učinili přítrž dalšímu výrobci drog. V úterý 29. srpna zadrželi ve spolupráci s tzv. prvosledovou hlídkou kolegů z vyškovského obvodního oddělení čtyřicetiletého recidivistu.

Ten přesto, že byl již za drogovou trestnou činnost odsouzen, vyráběl pervitin i pěstoval rostlinu zvanou marihuana. Během domovní prohlídky v domě na Slavkovsku policisté zajistili chemikálie a předměty, pomocí kterých muž drogy vyráběl. Mimoto využíval exteriér u domu k pěstování rostlin konopí. Dvanáct rostlin měl ve fóliovníku a dalších jedenáct pěstoval v zahradě a na dvoře. Některé dosahovaly úctyhodné výšky přesahující dva metry. Všechny tyto rostliny budou odeslány k odborné expertíze.

Muže, který drogy sám užívá a poskytoval je i dalším toxikomanům, kriminalisté zadrželi a umístili do policejní cely. Zde čeká na rozhodnutí soudu o vzetí do vazby. Za trestný čin nedovolaná výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu vzhledem k recidivě hrozí až desetileté vězení.

Letos jde již o dvacátý případ v souvislosti s trestnou činností výroby nebo přechovávání drog. Loni řešili kriminalisté na Vyškovsku dvaadvacet takovýchto kauz.

por. Mgr. Alice Musilová, PČR