logo

V Hamburku pokračují výtržnosti a střety demonstrantů s policií

Německá policie v Hamburku již několik dní bojuje v ulicích s vlnou násilí a výtržností. Do města se sjely tisíce levicových demonstrantů, kteří prý demonstrují proti globalizaci. Část z nich se svými iPhony fotí u postavených a zapálených barikád.

Velká část demonstrantů se však uchýlila k násilí. V ulicích Hamburku jsou úmyslně zapalována auta místních obyvatel, jsou rabovány obchody a místní prodejny, levicoví radikálové napadají policisty železnými tyčemi, hází na ně kameny a zápalné láhve. Zraněno již bylo cca 200 policistů.

Zadrženo již bylo podle policie zhruba 100 osob z řad demonstrantů. Podstatná část z nich se při výtržnostech a dalším protiprávním jednáním maskuje.

Útoky se nevyhnuly ani posádkám policejních vrtulníků. Na jeden z vrtulníků demonstranti stříleli světlice, další oslnili zeleným laserem.

Do ulic Hamburku již vyrazila také policejní zásahová jednotka s dlouhými zbraněmi.

Hamburská policie již vyzvala veřejnost, aby pomohla s vyšetřováním trestné činnosti ze strany demonstrantů. Kdokoliv by měl fotografie, či videa zachycující jejich protiprávní jednání, může je nahrát přes webové stránky místní policie. O této možnosti informovala hamburská policie na svém oficiálním twitterovém profilu, kde ostatně přibývají nové a nové informace přibližně každých 10 minut.

Podle dostupných informací, které k nám dorazily z Německa, měla být o pomoc požádána také nizozemská a rakouská policie. Již v pátek ráno bylo v Hamburku nasazeno přes 20 tisíc německých policistů a další se do města stahovali z celé země.

MrK, Týdeník Policie