logo

V Hradci Králové se odehrálo hokejové derby s Pardubicemi, policisté dohlíželi na pochod fanoušků

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na zimním stadionu v Hradci Králové, potažmo v ČPP aréně, proběhlo v pátek večer dlouho očekávané hokejové derby mezi domácím Hradcem Králové a nedalekými Pardubicemi.

Zápas byl vyhodnocen jako rizikový, proto bylo ze strany Policie ČR přijato adekvátní bezpečnostní opatření. Do toho byli zapojeni policisté z obvodních oddělení, Pohotovostního a eskortního oddělení, Oddělení služební kynologie, Služby kriminální policie a vyšetřování, Krajské pořádkové jednotky, antikonfliktního týmu a v neposlední řadě také strážníci MP Hradec Králové.

Fanoušci hostujícího Dynama Pardubice se na zimní stadion vydali již klasicky – pochodem. Ten vedl z Hlavního nádraží, odkud před půl pátou odpoledne vyrazily desítky až stovky fanoušků.

Po celou dobu na pochod dohlíželi policisté z antikonfliktního týmu a Krajské pořádkové jednotky. Antikonfliktní tým po celou dobu s fanoušky komunikoval a usměrňoval je, k tomu využíval megafon. V několika případech fanouškům domluvili také policisté z Krajské pořádkové jednotky. Jednalo se zejména o situace, kdy se účastníci pochodu verbálně napadali s jednotlivci z řad domácích fanoušků, kteří své „protivníky“ řádně provokovali. Policisté z KPJ tak opakovaně domluvili lidem z obou „stran“.

Pardubičtí fanoušci dorazili za policejní asistence až na stadion, který byl na očekávané derby již dlouho dopředu vyprodán. Na prostor v okolí stadionu dohlíželi společně s policisty královéhradečtí strážníci.

Opatření pokračovalo samozřejmě i v průběhu utkání a také po jeho skončení, kdy policisté dohlédli na odchod fanoušků a také na přesun pardubických fans zpět do svého města. Přesun proběhl opětovně vlakem.

MrK, Týdeník Policie