logo

V Jarošovicích se zřítila na dělníka zeď

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou byli v sobotu (2. září) krátce před polednem vysláni do Jarošovic, kde se podle ohlášení na tísňovou linku 112 zřítila zeď na pracujícího dělníka.

Na stanici v Českých Budějovicích je k pro tyto typy zásahů k dispozici technický kontejner. Operační důstojníci jej také do Jarošovic okamžitě vyslali. Na místo odjeli také táborští profesionálové z vyprošťovacím automobilem, jako posilová jednotka vyjela jednotka SDH obce Bechyně. Jako první do Jarošovic přijeli týnští profesionálové. Jejich průzkum ukázal, že na dělníka spadla jedna ze stěn objektu. Stěna nebyla nosná, podloží vypadalo stabilní.

Nebylo třeba budovu zajišťovat proti dalšímu zřícení, technický kontejner byl odvolán. Stejně tak byl odvolán jeřáb táborských hasičů a bechyňská dobrovolná jednotka. Ještě před příjezdem týnské jednotky přilétnul do Jarošovic vrtulník LZS. Lékař u zavalené osoby konstatoval smrt. Následovalo šetření kriminální policie a pracovníků bezpečnosti práce. Týnští hasiči asistovali při jejich práci – pomáhali manipulovat s tělem zavaleného. Po ukončení šetření hasiči tělo kompletně vyprostili a předali pracovníkům pohřební služby. Zásah týnské jednotky byl ukončen po 15. hodině.

Vendula Matějů, HZS Jihočeského kraje