logo

V Jihlavě někdo zapálil dva plastové kontejnery pomocí zábavné pyrotechniky, policie pátrá po trojici mladých mužů

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu, při kterém došlo vlivem používání zábavní pyrotechniky k zahoření kontejnerů.

Trestný čin byl spáchán v pátek 9. prosince v Jihlavě. Po půl sedmé večer došlo na ulici Březinova z důvodu házení zábavní pyrotechniky k zahoření dvou plastových kontejnerů na odpad, které se nacházely v blízkosti domu číslo 124. Svědek, který si hořících kontejnerů všiml, přivolal na místo hasiče, kteří požár zlikvidovali. Na místo byli přivoláni také policisté a provedli šetření. Z jeho výsledku vyplynulo, že k zahoření došlo v důsledku úmyslného jednání osoby. Policisté provedli v lokalitě důkladné šetření, místo činu ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla poškozením kontejnerů, byla předběžně vyčíslena na necelých deset tisíc korun.

Policisté začali případ okamžitě prověřovat. Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro pátrání po pachateli. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Případ dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky a vyhodnotili také záznamy z kamer.

Policisté zjistili, že se v lokalitě pohybovali tři mladí muži, které zachytila kamera a jejichž totožnost by v zájmu objasnění případu potřebovali znát. Jeden z nich měl na sobě oblečenou dlouhou bundu s kapucí světlé barvy, další dva muži měli oblečení tmavé barvy. Pohybovali se s lahví v ruce a při chůzi popíjeli.

Žádáme občany, kteří muže na kamerových záznamech znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nacházejí či pohybují, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také, pokud se přihlásí policii muži na kamerových záznamech, svědci nebo jakékoli další informace, které by směřovaly k objasnění případu.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR