logo

V Jihlavě proběhl 12. ročník policejního mistrovství psovodů a jejich čtyřnohých parťáků

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pod záštitou ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky dvaadvacet nejlepších policejních psovodů celý minulý týden soutěžili ve dvou hlavních kategoriích a to ve vyhledávání výbušnin a vyhledávání omamných a psychotropních látek. Všichni změřili své síly také v disciplíně ovladatelnost a obratnost psů.

V kategorii vyhledávání omamných a psychotropních látek se nejlépe umístil prap. Luboš Gric se svým psem Lukasem z KŘP Jihočeského kraje.

V kategorii vyhledávání výbušnin se nejlépe umístil nprap. Dušan KÍNI ses svým psem Egonem z KŘP Jihomoravského kraje.

Z družstev dopadla nejlépe pro družstvo z KŘP Jihomoravského kraje a to konkrétně pro mjr. Zdeňka Kováře, nprap. Radka Severina se psem Qveikem a nprap. Martina Štěrbu se psem Qarrou.

Součástí mistrovství byl i XXI. Ročník celostátní soutěže příslušníků Policie ČR psovodů se služebními psy o „ Putovní pohár policejního prezidenta“. Putovní pohár policejního prezidenta převzalo družstvo KŘP Jihomoravského kraje. Tuto cenu převzal společně s družstvem i náměstek ředitele pro vnější službu Jihomoravského kraje plk. Miloslav Machát.

Výkony psovodů a především jejich psů opět ukázaly na nezastupitelnou úlohu služebního psa při plnění úkolů Policie ČR a zároveň opět prokázaly výbornou úroveň policejní služební kynologie v České republice.

Letošní mistrovství zahájil policejní prezident brig. Gen. Tomáš Tuhý. Soutěži a slavnostnímu vyhodnocení byl přítomen zástupce policejního prezidia plk. Martin Hrinko, ředitel ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia České republiky.

kpt. Bc. Ivana Nguyenová