logo

V kamionu v Otrokovicích byl mezi pneumatikami nalezen uprchlík z Pákistánu

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté cizinecké policie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje byli ve středu dopoledne přivolání do areálu výrobní společnosti v Otrokovicích.

Důvodem bylo oznámení o nákladu, který byl na kamionu dorazivším z Balkánu tak nějak navíc. V nákladním prostoru vozidla měly být pouze pneumatiky, přesto řidič zevnitř slyšel i lidský hlas. Po odplombování a otevření návěsu byl uvnitř nalezen muž, který hlídce nepředložil žádný doklad. Policisté museli cizince ztotožnit, což se jim také podařilo a na základě všech zjištěných informací jej zajistili.

O den později mladý muž požádal o zajištění mezinárodní ochrany na území ČR a z tohoto důvodu byl eskortován do Přijímacího střediska cizinců v Zastávce u Brna.
Policisté se případem nadále zabývají a zjišťují, zda se řidič nedopustil trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Tisková zpráva Celní správy:
Další případ nelegální migrace zaznamenali pracovníci Celního úřadu pro Zlínský kraj v posledním listopadovém týdnu. Ani poměrně nepříznivé klimatické podmínky zjevně neodradily od pokusu o nelegální migraci osobu cizí státní příslušnosti, která využila k přepravě nákladový prostor vozidla převážející zboží pod celními závěrami v režimu tranzit ze Srbska.

O přítomnosti nelegálně přepravované osoby byli pracovníci celního úřadu informováni prostřednictvím řidiče nákladního vozidla. Při provedení prohlídky nákladového prostoru vozidla v průmyslovém areálu v Otrokovicích byl zjištěn cizí státní příslušník bez cestovních dokladů, který uvedl jako zemi svého původu Pakistán.

Osoba byla převzata k dalšímu řízení příslušníky cizinecké policie.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR + por. Mgr. Dušan Janiš, Celní správa