logo

V kladenském bytě se pořezal muž, zpacifikovala ho prvosledová hlídka z Oddělení hlídkové služby

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci na úterý volala na tísňovou linku 158 třiadvacetiletá žena z Komenského ulice v Kladně, že se v jejím bytě ohrožuje její přítel nožem. Měla důvodnou obavu o jeho život, proto požadovala, aby na místo dorazili policisté.

K místu tedy dorazila prvosledová hlídka z Oddělení hlídkové služby Kladno, která vyrazila do domu v balistické ochraně a s balistickým štítem. Policisté taktickým způsobem prohledali dům, aby vyloučili, že se zde muž někde nachází. Následně se pokoušeli dobouchat a dozvnonit na mladou ženu s mužem v jednom z bytů, odkud bylo přijato tísňové volání.

Ze strany policistů došlo na zákonné výzvy, které však nebyly uposlechnuty. V bytě nikdo nereagoval. Protože hrozilo reálné nebezpečí a byla zde důvodná obava o život muže, policisté vyrazili dveře a násilně vstoupili do obydlí. Tam našli pořezaného devětadvacetiletého muže, vedle kterého ležel nůž. Žena byla tou dobou ukryta v jiném pokoji. Nebyla zraněná, ani ji předtím muž nijak neohrožoval. Nožem pořezal pouze sám sebe.

Policisté muže zpacifikovali a přiložili mu služební pouta. Následně ho předali do péče záchranářům, kteří ho po ošetření převezli za policejní asistence do nemocnice.

MrK, Týdeník Policie