logo

V kontejneru na tříděný odpad v Praze byla nalezena krajta v zuboženém stavu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dalším smutným případem vyhozeného zvířete do popelnice se zabývala odchytová služba pražské městské policie. Z kontejneru na nápojové kartony zachraňovala dvoumetrovou krajtu ve velmi špatném zdravotním stavu.

Dalším smutným případem lidské krutosti se zabývali v pondělí ve večerních hodinách strážníci z Prahy 10. Byl jim oznámen nález velkého asi dvoumetrového žlutého hada v kontejneru na nápojové kartony. Ten ležel nehybný na dně mezi odpadky. Strážníci na místo zavolali odchytovou službu městské policie a společně hada z kontejneru vylovili.

Že se nejednalo o nebezpečný odchyt, bylo zjevné hned, co zvíře spatřili. Krajta tmavá albín byla na první pohled ve velmi zuboženém stavu – plíseň po těle, nevysvlečené zbytky kůže.

To patrně byl impuls pro jejího majitele se hada zbavit. Zanedbaná krajta ve velmi špatném zdravotním a výživovém stavu byla převezena do Útulku městské policie pro opuštěná zvířata v Horních Měcholupech, kde se zaměstnanci snaží bojovat o její život. Městská policie o případu informovala Městskou veterinární správu.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha