logo

V kradeném autě z Německa ujížděl policistům zdrogovaný muž se zákazem řízení, na útěku ho dopadl služební pes

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli dne 13. listopadu vykonávala policejní hlídka z Obvodního oddělení ve Františkových Lázních dohled nad bezpečnostní silničního provozu v obci Vojtanov.

Při výkonu služby si policisté všimli osobního vozidla značky Ford, za jehož volantem poznali muže, který je jim znám jako neřidič. Když k uvedenému vozidlu dojeli s tím, že zkontrolují u řidiče doklady potřebné k řízení a provozu vozidla, rozjelo se a ujíždělo pryč. Hlídka začala vozidlo pronásledovat se zapnutým zvukovým a světelným zařízením s nápisem „STOP“, na který řidič vůbec nereagoval a dál ujížděl pryč směrem k vlakovému nádraží. Zde řidič zastavil a z vozidla utekl. Policisté se ihned vydali za ním a přes opětovné výzvy se ho snažili přimět k zastavení, ale ani na to řidič nereagoval. Poté zaběhl do hustého porostu, kde se ztratil.

Na místo byl ihned vyslán policejní psovod se služebním psem. Ten zachytil pachovou stopu řidiče a svého pána dovedl až k němu. Policisté poté 33 letého muže zadrželi a převezli na policejní služebnu.

Lustrací policisté zjistili, že vozidlo, které muž řídil je v pátrání, neboť bylo odcizeno několik dní před tím v Německu. Dále zjistili, že na vozidle byla registrační značka na jiné vozidlo, a to na vozidlo značky Mercedes. 33letý muž řídil osobní vozidlo i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění a i přesto, že mu byl již v roce 2012 Okresním soudem uložen trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do května roku 2019. Navíc řídil osobní vozidlo pod vlivem drog. Při kontrole se podrobil orientačnímu testu na zjištění OPL, který vyšel pozitivní na amphetamin.

Policisté na Obvodním oddělení ve Františkových Lázních sdělili 33 letému řidiči podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Poté podezřelý muž skončil v policejní cele.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR