logo

V lese na Mladovožicku se ztratila žena se svou tříletou dcerou, cestu k autu jim pomohli najít policisté

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před šestou hodinou večerní čtvrtku dne 31. srpna 2017 přijali policisté telefonní oznámení od mladé ženy. Ta sdělila, že se svou tříletou dcerkou zastavily se svým vozidlem tovární značky Škoda Citigo u lesa v katastru obce Blatnice na Mladovožicku a šly se projít do lesa. Následně ztratily orientaci a nemohou najít cestu zpět. Z důvodné obavy z nastávajícího šera prosí policisty o pomoc.

Do uvedeného prostoru byla okamžitě vyslána hlídka místně příslušného Obvodního oddělení Mladá Vožice. Díky dobré místní znalosti policisté na základě dalších informací dovodili, kde mohla žena zaparkovat a záhy tak její vozidlo našli. Na místě pak zapnuli policejní maják. Následným telefonním hovorem žena potvrdla, že jej slyší a vydává se uvedeným směrem.

Zanedlouho policisté ženu s dítětem spatřili a vydali se jim v naproti. Žena i její tříletá dcera byly v pořádku. Po mnoha slovech díků mohly ve své cestě dále pokračovat. Policisté tak opět potvrdili, že „Pomáhat a chránit“ není jen nápis na dveřích jejich služebních vozů.

por. Mgr. Miroslav Doubek, PČR