logo

V lese u dálnice D1 byla nalezena Octavia a v ní mrtvý řidič, zatím není jasné, kdy přesně muž havaroval

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek ráno, patnáct minut před desátou hodinou, jsme přijali na lince 158 oznámení o dopravní nehodě jednoho osobního vozidla.

Nehoda se stala na 110. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno. Havarované vozidlo Škoda Octavia skončilo mimo komunikaci. Na místo události vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému a také vrtulník letecké záchranné služby. Z důvodu jeho přistání musela být dálnice ve směru jízdy na Brno na nezbytně nutnou dobu zcela uzavřena. Provoz v jednom jízdním pruhu se podařilo obnovit v 10.50 minut.

Důkladným šetřením na místě nehody, ohledáním havarovaného vozidla a dalším šetřením se podařilo potvrdit, že řidič v době nehody cestoval ve vozidle sám. Jednalo se o šedesátiletého muže. Původně měli zasahující policisté podezření, že by mohla s mužem cestovat ještě další osoba, proto byl po oznámení, že bylo na 110. kilometru ve směru na Brno u dálnice za svodidly nalezeno havarované vozidlo Škoda Octavia, na místo vyslán i policejní psovod k propátrání okolí nehody.

Zatím se nepodařilo přesně stanovit, kdy k dopravní došlo. Řidič z nezjištěných příčin vyjel mimo dálnici a narazil do vzrostlých stromů v blízkosti dálnice. K určení přesnější doby úmrtí a příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva.

Policisté provedeným šetřením zjistili, že řidič se zřejmě vydal na cestu z Plzně již včera ve večerních hodinách, proto mohl na dálnici D1 nedaleko Jihlavy havarovat mnohem dříve než vozidlo objevil po dálnici jedoucí motocyklista. Havarované vozidlo bylo v příkopu vedle lesíka u dálnice D1 za svodidly a nebylo z dálnice dobře vidět. Proto se policisté obracejí na řidiče, kteří jeli po dálnici D1, především na ty, kteří cestovali směrem na Brno ve čtvrtek v nočních nebo v pátek v časných ranních hodinách a mohli si všimnout havarovaného vozidla mimo dálnici, aby kontaktovali linku 158 nebo přímo dálniční oddělení Velký Beranov – tel: 974 262 751.

mjr. JUDr. Dana Čírtková , Policie ČR