logo

V Litomyšli se uskutečnil I. ročník Dne IZS

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 23. června se konal v Litomyšli I. ročník Dne IZS. Počasí akci zpočátku nepřálo, nicméně se umoudřilo a to byl i jeden z důvodů, proč na travnaté ploše přistál na několik desítek minut policejní vrtulník. Ten následně musel vzlétnout, jelikož jeho posádka musela plnit jiné služební povinnosti. Než se tak ale stalo, chopil se slavnostního zahájení starosta města Litomyšle pan Radomil Kašpar. Následně se mikrofonu chopila moderátorka na slovo vzatá – tisková mluvčí HZS Vendula Horáková, jenž všem zasvěceně popisovala probíhající ukázky.

Program byl vskutku bohatý a ocenily jej především ti nejmenší. Přítomným nevadilo, že občas zapršelo. Měly totiž připravené pláštěnky. Svůj obdiv k účinkujícím vyjadřovaly potleskem. Sportovní areál Střední zahradnické a technické školy v Litomyšli opouštěl poslední návštěvník až po třinácté hodině.

Na závěr je nutné poděkovat naprosto všem, jenž měli s organizací I. ročníku dne IZS co dočinění a ti kteří do sportovního areálu nemohli přijít, se mohou těšit až na II. ročník.

nprap. Anna Štegnerová