logo

V mezinárodní soutěži pořádkových jednotek si nejlépe vedli policisté z SPJ Ústeckého kraje

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní prezident Tomáš Tuhý společně s ministrem vnitra Janem Hamáčkem zahájili ve středu v Litoměřicích dvoudenní Policejní mistrovství ČR speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018.

Soutěž, do které se kromě českých Speciálních pořádkových jednotek zapojili také například policisté z Německa, Slovenska či Polska, probíhala ve středu a ve čtvrtek v Litoměřicích a v Terezíně. Akce proběhla pod záštitou ústeckého hejtmana a litoměřického starosty.

Soutěžící museli absolvovat několik soutěžních, zejména silových, disciplín.

Mimo soutěž byl navíc připraven Den s policií ČR. Návštěvníci si mohli prohlédnout různorodou techniku Policie ČR, od vozů dopravních policistů až po vodní stříkač, či technické vozidlo SPJ Moravskoslezského kraje.

Na třetím místě se umístili policisté ze Speciální pořádkové jednotky Jihomoravského kraje. Druhé místo obsadili policisté z Polska. A konečně vítězi celé soutěže se stali policisté ze Speciální pořádkové jednotky Ústeckého kraje. Na vyhlášení vítězů dorazil také ředitel Ředitelství služby pořádkové policie pan Martin Hrinko.

MrK, Týdeník Policie