logo

V Moravskoslezském kraji proběhla první prázdninová dopravně bezpečnostní akce

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 1. července odpoledne proběhla jedna z mnoha akcí v rámci celorepublikové prázdninové dopravně bezpečnostní akce. Jedno ze stanovišť bylo v Havířově na silnici I/11.

Společně s policisty na stanovišti v Havířově byli zástupci BESIPu a Českého svazu pivovarů a sladoven. Jestliže u kontrolovaného řidiče vozidla, motorkáře či cyklisty nebyl policisty zjištěn žádný přestupek proti silničnímu provozu, rozdávali se dárky. Lidé si z kontroly odváželi různé reflexní předměty nebo nealkoholické pivo. V rámci spolupráce Policie ČR se zmiňovanými subjekty byly prezentovány projekty „Nepozornost zabíjí“ a „Řídím – piju nealko pivo“.

Výsledky z celého našeho kraje
Policisté napříč Moravskoslezským krajem kontrolovali dodržování povolené rychlosti a způsob jízdy, technický stav motorových vozidel, telefonování během jízdy. Také se zaměřili na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí.

Od pátku 29. června do neděle 1. července na silnicích křížem krajem bylo zkontrolováno celkem 2 435 vozidel. Během kontrol policisté zjistili 443 přestupků, z toho na místě vyřídili 414 přestupků, oznámeno správnímu orgánu bylo 29.

Konkrétní porušení pravidel silničního provozu – 171 řidičů nedodrželo předepsanou rychlost, 17 řidičů vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez dálniční známky.

Policisté odhalil celkem 11 řidičů, kteří měli pozitivní dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Jeden řidič byl pod vlivem návykové látky. Celkem 34 přestupců nepoužilo během jízdy bezpečnostní pásy. Nevyhovující technický stav byl zjištěn u 57 vozidel.

Kontrolováni byli motorkáři i cyklisté, tito účastníci silničního provozu jsou disciplinovanější ….blokovou pokutu dostali jen dva, jeden motorkář a jeden cyklista.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR