logo

V nemocnici zemřela řidička, jejíž vůz smetl v odstavném pruhu dálnice D5 kamion

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dálniční policisté z Rudné u Prahy vyšetřují od 8. října vážnou dopravní nehodu, při které na 21. kilometru dálnice D5 u Králova Dvora smetl kamion osobní automobil, jehož řidička odstavila vůz v odstavném pruhu.

Po střetu skončila obě vozidla, jak osobní automobil, tak kamion, mimo dálniční těleso.

Řidička osobního vozu skončila v kritickém stavu v nemocnici, kde po několika týdnech zemřela. Případ byl vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. S největší pravděpodobností dojde v brzké době k jeho překvalifikování na usmrcení z nedbalosti.

Řidič kamionu nebyl v době nehody pod vlivem alkoholu ani drog. Proč do vozidla v odstaveném pruhu narazil není zatím jasné. Policisté se příčinami nehody nadále zabývají.

Dálniční policisté vyšetřují také další vážnou nehodu, ke které došlo 26. září na dálnici D5 u Bavoryně. Řidič slovenského kamionu tam bez jakéhokoliv náznaku brzdění zezadu v plné rychlosti narazil do cisterny stojící na konci kolony.

Řidič skončil po nehodě v kritickém stavu v nemocnici, kam ho transportoval vrtulník LZS. Od té doby je muž v kómatu. I touto nehodou se policisté i nadále zabývají.

MrK, Týdeník Policie