logo

V noci měl prý sen, že něco ukradne, a tak to prostě udělal

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čas od času je Městská policie Zlín přivolána do obchodů, kde byly přistiženy při krádeži děti. Většinou se jedná o náhlé rozhodnutí, kdy u dítěte převáží touha po věci, na kterou nemá dostatek finančních prostředků. Zcela jiné zdůvodnění měl pro strážníky připraveno teprve 9letý chlapec, který se v sobotu 18. března 2017 odpoledne pokusil odcizit rukavice na fotbal.

Krátce před půl čtvrté přijalo stálé operační centrum MP Zlín oznámení o dopadení zloděje v jedné z provozoven zabývajících se prodejem sportovních potřeb. Na místo proto ihned vyrazila nejbližší hlídka.

Po příjezdu strážníci zjistili, že přítomný chlapec se pokusil odcizit rukavice v hodnotě 349 Kč, které si uschoval pod bundu a prošel kolem pokladen bez jejich zaplacení. Hoch si následně nedokázal vzpomenout ani na datum svého narození, ani na jména svých rodičů, natož pak kde vlastně bydlí. Při dalším prověřování však jeho totožnost vyšla najevo a operační důstojník vyrozuměl jeho zákonného zástupce, který si pro něj přijel. Poté si hoch jako mávnutím kouzelného proutku vybavil všechny své osobní údaje a pokus o krádež odůvodnil tím, že měl v noci sen o tom, že něco ukradne, tak to po takovém vnuknutí udělal.

Vzhledem k věku chlapce bude mít nyní celá věc dohru u oddělení sociálně-právní ochrany dětí zlínského magistrátu.

str. Mgr. Pavel Janík,, MP Zlín