logo

V objektech je zajímaly trezory, vstupovali v noci za pomoci páčidel, teď si pro ně došla zásahová jednotka

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Náchodští kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou královéhradecké policie zadrželi dvojici mužů ve věku 44 a 46 let z Hradecka a Náchodska, důvodně podezřelých ze série vloupání do průmyslových objektů a prodejen na území Královéhradeckého a Pardubického kraje, které páchali od loňského dubna.

Předmět jejich zájmu představovaly zejména trezory, peníze či jiné hodnotné věci. I když si při svém protiprávním jednání muži počínali velmi mazaně, například k vniknutí do objektů používali různé nástroje a maskování, nebo se domlouvali i pomocí vysílaček, svému odhalení a následnému zatčení stejně neunikli. Policisté v současné době evidují 19 případů se způsobenou škodou, částečně na odcizených, částečně na poškozených věcech, přibližně jeden milión korun.

Vyšetřovatel je viní hned z několika skutků, a sice ze zločinu pokračujících krádeží vloupáním, přečinu porušování domovní svobody, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, ale prověřuje i podezření z páchání dalších deliktů v oblasti toxikomanie a jiných. Mladšího z obviněných policie dále vyšetřuje na svobodě. Starší, vzhledem k předchozí trestní minulosti (13x soudně trestaný za nejrůznější, převážně majetkovou trestnou činnost) a větší závažnosti protiprávního jednání, si na výsledky vyšetřování počká ve vazbě, do níž ho dnešního odpoledne poslal Okresní soud v Náchodě. Oběma mužům hrozí víceleté vězení.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR