logo

V omezení na D1 jela řidička Audi rychlostí 157 km/hod, řidičák nepředložila a nadýchala alkohol

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 28. února dopoledne prováděla hlídka dálničního oddělení Velký Beranov dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na dálnici D1. Policisté dohlíželi na dodržování nejvyšší povolené rychlosti v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde je stanovena nejvyšší povolená rychlost na 100 kilometrů v hodině.

Patnáct minut po deváté hodině projíždělo tímto úsekem osobní vozidlo Audi A4. Policejní hlídka se speciálním policejním vozidlem Škoda Superb v civilním provedení zaznamenala na 94. kilometru dálnice výrazné překročení rychlosti tímto projíždějícím vozidlem. Naměřená rychlost přesahovala hranici 157 kilometrů v hodině.

Policisté proto vozidlo navedli ke kontrole na dálniční odpočívadlo na 111. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno. Osobní vozidlo Audi A4 řídila třiatřicetiletá žena. Policisté v rámci silniční kontroly řidičku vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a poté také k provedení dechové zkoušky ke zjištění, zdali není ovlivněna alkoholem. Žena nepředložila řidičský průkaz.

Provedená dechová zkouška byla pozitivní – naměřená hodnota dosáhla hladiny 1,46 promile alkoholu v dechu. Výsledky opakovaných dechových zkoušek byly také pozitivní – 1,31 a 1,33 promile alkoholu v dechu. Policisté ženu vyzvali k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, které bezdůvodně odmítla.

Podnapilou ženu policisté zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici v Jihlavě. Ve věci bude vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Překročení nejvyšší povolené rychlosti policisté zadokumentovali jako přestupek v dopravě, který předají k řešení místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR