logo

V opilosti napadl svoji družku, poté hasicím přístrojem vystříkal pokoj

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Operační pardubické městské policie na tísňové lince 156 přijal oznámení ženy na svého přítele, který ji měl napadnout práškovým hasicím přístrojem. Incident se údajně odehrál na ubytovně v centru města.

Na místo byla vyslána výjezdová hlídka, která ženino oznámení potvrdila. Partnerská dvojice (druh/družka) konzumovala alkohol. Následně mezi nimi došlo k hádce. Muž aktivoval hasicí přístroj a práškovou náplní začal stříkat ženě do obličeje. Poté svůj objekt zájmu přesunul jinam a celý obsah hasičáku přemístil z nádoby do místnosti. Pokoj tak byl celý pokrytý jemným práškem.

Při příjezdu hlídky na místo se muž v pokoji nenacházel, ale hlídka jej nalezla na jiném patře. Agresor odmítal se strážníky spolupracovat, nereagoval na zákonné výzvy k prokázání totožnosti. Evidentně byl posilněn alkoholem a pokoušel se opakovaně strážníky napadat. Žádná z použitých zákonných výzev nepadla na úrodnou půdu, hlídka byla tedy nucena použít donucovací prostředky. Došlo na hmaty, chvaty. Strážníci muži přiložili i pouta, aby zkrotili jeho protiprávní jednání. Jediným drobným pokrokem bylo, že muž podstoupil orientační dechovou zkoušku s výsledkem 2,17 promile alkoholu v dechu. Dechová zkouška byla posledním náznakem spolupráce.

Muže neustále odmítal součinnost. Strážníci si tak na místo přivolali svůj sanitní vůz, který slouží mj. k převozům nezvladatelných opilců na záchytku. Tak se stalo i v tomto případě. Mladý muž (33) byl hlídkou převezen do již uvedeného zdravotnického zařízení, kde jej lékař hospitalizoval. Po vystřízlivění byl strážníky dořešen uložením pokuty příkazem na místě ve výši 1000 Kč. Další náklady spojené s jeho excesem si s mužem vyřeší vedení ubytovny.

Lenka Uskobová, MP Pardubice