logo

V Orlové na Karvinsku hořela hala, k požáru vyjelo 7 jednotek hasičů

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedm jednotek profesionálních (HZS MSK) a dobrovolných hasičů zasahovalo v úterý 24.1.21017 dopoledne v Orlové (okres Karviná) u požáru průmyslové haly strojírenské firmy, který se obešel bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na 4 miliony korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo informováno o požáru střechy průmyslové haly v úterý krátce před půl devátou ranní. Do Slezské ulice v Orlové-Porubě vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová, Karviná a Havířov, včetně výškové techniky, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Orlová-Poruba, Doubrava, Petrovice-Závada a Starý Bohumín.

Ještě před příjezdem hasičů unikli včas z haly (osm metrů vysoké a o půdorysu 40 x 20 metrů) s hořící střechou, která později propadla, čtyři zaměstnanci. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za dvě a půl hodiny, když museli pracně rozebírat a hasit střešní konstrukce pod plechovou střešní krytinou. Využívali k tomu mj. i výškovou techniku z HZS MSK (automobilový žebřík AŽ 37 Mercedes ze stanice Karviná a automobilovou plošinu AP 27 Tatra 815 ze stanice Havířov) a nastavovací žebříky.

Likvidace požáru byla nahlášena krátce po 13. hodině, všechny jednotky hasičů odjely na své základny, požářiště bylo předáno Policii ČR.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK