logo

V Ostravě zemřel muž po pádu z okna, v Beskydech se zřítil paraglidista

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v neděli 8. července u dvou vážných případů, při nichž došlo k pádu osob z výšky. Odehrály se v Ostravě a v terénu Beskyd.

Po tři čtvrtě na tři odpoledne nejprve vyjížděl tým rychlé lékařské pomoci k nahlášenému pádu z šestého patra domu v Ostravě. Dvaapadesátiletý muž nejevil v okamžiku příjezdu posádky ZZS známky života – došlo u něj k zástavě dechu i krevního oběhu. Záchranáři proto neprodleně zahájili rozšířenou resuscitaci, která však nebyla úspěšná. Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl.

O hodinu později přijalo krajské operační středisko ZZS informaci o pádu muže na svahovém padáku v oblasti Javorového v Beskydech. Na místo odstartoval vrtulník LZS z Ostravy a vyjela horská služba. Čtyřiatřicetiletého muže prvotně ošetřili horští záchranáři, kteří jej přiblížili na okraj lesa, kde následně přistál vrtulník. Zasahující lékař vyslovil podezření na poranění páteře, muži byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a letečtí záchranáři jej následně šetrně přepravili na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

PhDr. Lukáš Humpl, ZZS MSK