logo

V ostravské nemocnici někdo ukradl dva monitory životních funkcí

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští kriminalisté prověřují od konce měsíce února letošního roku odcizení monitorů životních funkcí z nemocničního zařízení v Ostravě.

Dosud nezjištěný pachatel měl využit toho, že se připravovala jejich pevná instalace a v době odcizení měly být uloženy v neuzamčené části oddělení pro pacienty s léčbou život ohrožujícím onemocněním. Odcizen byl jeden pacientský monitor a jeden transportní monitor životních funkcí. Škoda, která byla poškozenému subjektu způsobena, byla vyčíslena na částku přesahující 160.000 korun. Oba odcizené monitory zn. Nihon Kohden lze využít pouze ve zdravotnictví a to pouze ke specifické činnosti načítání životních funkcí. Pro jiné uživatelé jsou bezcenné.

Tímto žádáme svědky, kterým mohly být případně monitory nabízeny k prodeji, nebo by mohli disponovat s informacemi k uvedené krádeži, nechť nás kontaktují na kterémkoliv oddělení Policie České republiky, na bezplatné lince 158 nebo také na služebním telefonním čísle 974 726 436 (409). Za případnou pomoc předem děkujeme.

por. Bc. Richard Palát, Policie ČR